31 серп. 2011 р.

У Британії вийшли перші звукові електронні книги

  Традиційні книги продовжують втрачати популярність, тоді як книги в електронному форматі стають усе більш поширеними і досконалими. Черговою втіленою ідеєю стали електронні видання класичних творів, в яких, окрім тексту, присутні вставки симфонічної музики і звукові ефекти, які відповідають змісту твору.
  Спеціальний алгоритм відстежує швидкість, з якою користувач читає книгу, і звуковий супровід автоматично налаштовується під його темп. Таким чином, музика і звукові ефекти звучать практично синхронно з прочитанням текстового матеріалу. Перша так звана "поліпшена електронна книга" вийшла у Великобританії минулої п'ятниці. Нею стала розповідь сера Артура Конан Дойля "Строката стрічка", в який, окрім тексту, містилися звуки дощу, ударів грому і жахливі крики. Наступними вийшли твори Оскара Уайльда і Редьярда Кіплінга, а найближчим часом в новому форматі будуть опубліковані "Джейн Ейр" Шарлоти Бронте, а також "Ромео і Джульєтта" Вільяма Шекспіра.
  Нову технологію у Великобританії запустила компанія Booktrack, співзасновником якої є Пітер Тіль (Peter Thiel), член ради директорів Facebook, а також співзасновник і колишній керівник сервісу електронних платежів PayPal. Представники Booktrack заявили, що нова технологія забезпечує електронні книги звуком, якість якого відповідає звуковому супроводу кінофільмів. На сайті компанії зазначено, що "спеціально підібраний звук занурює читача у світ, створений письменником, і віддаляє його від світу реального".

За матеріалами: infox.ru 
Український переклад: SolxajBooks

29 серп. 2011 р.

Яка книга більш екологічна?

  Заради паперових книг вирубуються ліси, а стічні води целюлозних комбінатів отруюють довкілля.
  Але старий папір можна переробити і знову використовувати. Для електронних книг папір не потрібно, але виробництво електронних компонентів також дає токсичні викиди, при читанні витрачається електроенергія, а утилізація електроніки, що відпрацювала своє, шкодить довкіллю.
  Громадська екологічна організація TerraPass (США) підрахувала, що якщо ви за рік прочитуєте більше 23 книг, то доцільніше перейти на електронну книгу. Якщо ж менше, продовжуйте читати звичайні, паперові.

Джерело:  "Наука и жизнь", №8/2011

6 серп. 2011 р.

Е-книга набирає обертів


  Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідним центром рекрутингового порталу Superjob.ru, більшість росіян як і раніше надають перевагу паперовим книгам, проте, електронні пристрої, які приходять на заміну традиційним, стають дедалі популярнішими і вже не сприймаються як щось рідкісне і незвичайне.
  Порівнюючи результати сьогоднішнього дослідження з аналогічним опитуванням, проведеним в грудні 2010 року, можна констатувати: паперова книга досі не здає позицій своїй електронній конкурентці, хоча остання повільно, але впевнено підкорює уми і гаманці росіян. Приміром, кількість росіян, які читають виключно електронні книги, зросла на 1 відсоток (з 2% до 3%), а кількість тих, хто читає переважно з екрану електронного пристрою, — на 4 відсотки (з 15% до 19%). 
  Електронні книги росіяни читають не лише тому, що це модно, але і тому, що це дешево і зручно. "З паперових купую тільки новинки, що не вийшли в електронному форматі. Два з половиною роки тому купив електронну книжку, і вона вже окупилася як мінімум тричи"; "Нажаль, зір залишає бажати кращого. З цієї причини я використовую електронну книгу, оскільки в ній можна збільшувати розмір шрифту"; "Електронні книги зручні, в пристрій можна відразу багато записати", — коментують опитані.
  Не визнають електронні пристрої для читання і читають тільки паперові книги 35% росіян, що практично відповідає результату, отриманому півроку тому (36%). При цьому жінки виявили себе як консервативніші читачі — вони частіше чоловіків вибирають традиційні паперові книги (39% проти 31%). Жінок більше і серед тих, хто читає переважно паперові видання (40% в порівнянні з 35% серед чоловіків). "Приємно і безпечно для очей"; "Не можу сприймати художній твір з екрану, душа просить дотику паперу"; "Тримати в руках книгу, перевертати сторінки, відчувати запах книги — це незрівнянне задоволення"! — так пояснюють свою відданість паперу росіяни. 
  Але яку б книгу не читали любителі літератури, головним залишається зміст, а не форма. Які ж жанри в пошані у сучасників, що вони читають? Як виявилось, літературні прихильності росіян дуже різноманітні. Найбільше прихильників у фантастики/фентезі — занурюватися в інші світи люблять 32% росіян, причому більшість з них — чоловіки (41% проти 24% серед жінок). За словами респондентів, такі книги дозволяють мозку розслабитися: "Фантастика дозволяє забути про поточні проблеми".
  Трохи менше росіян віддають перевагу російській класиці (30%), історичним романам (29%), детективам (26%), зарубіжній класиці (24%). При цьому серед прихильників історичних романів і мемуарів більше чоловіків, тоді як російську і зарубіжну класику і сучасну прозу, а також любовні романи частіше читають жінки, що більше цікавляться людською психологією і що люблять аналізувати непрості життєві ситуації: "Дивно, але за два з гаком сторіччя у відносинах між чоловіком і жінкою нічого не змінилося".
  "Інтриги, розслідування захоплюють"; "Дозвілля хронічно не вистачає, тому читаю те, що гарантовано не викличе відчуття втраченого часу. Окрім класики це можуть бути речі, рекомендовані друзями, або просто роботи цікавих мені людей"; "Із зарубіжної класики/сучасної прози віддаю перевагу британським і американським авторам. Читаю англійською", — коментують учасники опитування. 
  Зовсім не читають книг, ні в паперовому, ні в електронному виді, лише 5% росіян, в більшості своїй чоловіки (8% порівняно з 3% серед жінок): "Тільки якщо журнали"!; "З 1991 року не прочитала жодної книги"!; "Хоча раніше читав".

Оригінал статті: www.superjob.ru
Перекад: SolxajBooks 

Концепт Е-рідера від Microsoft

Підрозділ компанії Microsoft створив концепт електронної книги з двома дисплеями, які з'єднуються за допомогою бездротового зв'язку.