2 вер. 2011 р.

Цікаве демо-відео, яке демонструє можливості нового стандарту Epub3

В той час, як видавничий світ ковтає слину в очікуванні нового стандарту EPUB 3, пропонуємо Вашій увазі легкий перекус — демо-версію книги стандарту EPUB 3 для iPad.




31 серп. 2011 р.

У Британії вийшли перші звукові електронні книги

  Традиційні книги продовжують втрачати популярність, тоді як книги в електронному форматі стають усе більш поширеними і досконалими. Черговою втіленою ідеєю стали електронні видання класичних творів, в яких, окрім тексту, присутні вставки симфонічної музики і звукові ефекти, які відповідають змісту твору.
  Спеціальний алгоритм відстежує швидкість, з якою користувач читає книгу, і звуковий супровід автоматично налаштовується під його темп. Таким чином, музика і звукові ефекти звучать практично синхронно з прочитанням текстового матеріалу. Перша так звана "поліпшена електронна книга" вийшла у Великобританії минулої п'ятниці. Нею стала розповідь сера Артура Конан Дойля "Строката стрічка", в який, окрім тексту, містилися звуки дощу, ударів грому і жахливі крики. Наступними вийшли твори Оскара Уайльда і Редьярда Кіплінга, а найближчим часом в новому форматі будуть опубліковані "Джейн Ейр" Шарлоти Бронте, а також "Ромео і Джульєтта" Вільяма Шекспіра.
  Нову технологію у Великобританії запустила компанія Booktrack, співзасновником якої є Пітер Тіль (Peter Thiel), член ради директорів Facebook, а також співзасновник і колишній керівник сервісу електронних платежів PayPal. Представники Booktrack заявили, що нова технологія забезпечує електронні книги звуком, якість якого відповідає звуковому супроводу кінофільмів. На сайті компанії зазначено, що "спеціально підібраний звук занурює читача у світ, створений письменником, і віддаляє його від світу реального".

За матеріалами: infox.ru 
Український переклад: SolxajBooks

29 серп. 2011 р.

Яка книга більш екологічна?

  Заради паперових книг вирубуються ліси, а стічні води целюлозних комбінатів отруюють довкілля.
  Але старий папір можна переробити і знову використовувати. Для електронних книг папір не потрібно, але виробництво електронних компонентів також дає токсичні викиди, при читанні витрачається електроенергія, а утилізація електроніки, що відпрацювала своє, шкодить довкіллю.
  Громадська екологічна організація TerraPass (США) підрахувала, що якщо ви за рік прочитуєте більше 23 книг, то доцільніше перейти на електронну книгу. Якщо ж менше, продовжуйте читати звичайні, паперові.

Джерело:  "Наука и жизнь", №8/2011

6 серп. 2011 р.

Е-книга набирає обертів


  Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідним центром рекрутингового порталу Superjob.ru, більшість росіян як і раніше надають перевагу паперовим книгам, проте, електронні пристрої, які приходять на заміну традиційним, стають дедалі популярнішими і вже не сприймаються як щось рідкісне і незвичайне.
  Порівнюючи результати сьогоднішнього дослідження з аналогічним опитуванням, проведеним в грудні 2010 року, можна констатувати: паперова книга досі не здає позицій своїй електронній конкурентці, хоча остання повільно, але впевнено підкорює уми і гаманці росіян. Приміром, кількість росіян, які читають виключно електронні книги, зросла на 1 відсоток (з 2% до 3%), а кількість тих, хто читає переважно з екрану електронного пристрою, — на 4 відсотки (з 15% до 19%). 
  Електронні книги росіяни читають не лише тому, що це модно, але і тому, що це дешево і зручно. "З паперових купую тільки новинки, що не вийшли в електронному форматі. Два з половиною роки тому купив електронну книжку, і вона вже окупилася як мінімум тричи"; "Нажаль, зір залишає бажати кращого. З цієї причини я використовую електронну книгу, оскільки в ній можна збільшувати розмір шрифту"; "Електронні книги зручні, в пристрій можна відразу багато записати", — коментують опитані.
  Не визнають електронні пристрої для читання і читають тільки паперові книги 35% росіян, що практично відповідає результату, отриманому півроку тому (36%). При цьому жінки виявили себе як консервативніші читачі — вони частіше чоловіків вибирають традиційні паперові книги (39% проти 31%). Жінок більше і серед тих, хто читає переважно паперові видання (40% в порівнянні з 35% серед чоловіків). "Приємно і безпечно для очей"; "Не можу сприймати художній твір з екрану, душа просить дотику паперу"; "Тримати в руках книгу, перевертати сторінки, відчувати запах книги — це незрівнянне задоволення"! — так пояснюють свою відданість паперу росіяни. 
  Але яку б книгу не читали любителі літератури, головним залишається зміст, а не форма. Які ж жанри в пошані у сучасників, що вони читають? Як виявилось, літературні прихильності росіян дуже різноманітні. Найбільше прихильників у фантастики/фентезі — занурюватися в інші світи люблять 32% росіян, причому більшість з них — чоловіки (41% проти 24% серед жінок). За словами респондентів, такі книги дозволяють мозку розслабитися: "Фантастика дозволяє забути про поточні проблеми".
  Трохи менше росіян віддають перевагу російській класиці (30%), історичним романам (29%), детективам (26%), зарубіжній класиці (24%). При цьому серед прихильників історичних романів і мемуарів більше чоловіків, тоді як російську і зарубіжну класику і сучасну прозу, а також любовні романи частіше читають жінки, що більше цікавляться людською психологією і що люблять аналізувати непрості життєві ситуації: "Дивно, але за два з гаком сторіччя у відносинах між чоловіком і жінкою нічого не змінилося".
  "Інтриги, розслідування захоплюють"; "Дозвілля хронічно не вистачає, тому читаю те, що гарантовано не викличе відчуття втраченого часу. Окрім класики це можуть бути речі, рекомендовані друзями, або просто роботи цікавих мені людей"; "Із зарубіжної класики/сучасної прози віддаю перевагу британським і американським авторам. Читаю англійською", — коментують учасники опитування. 
  Зовсім не читають книг, ні в паперовому, ні в електронному виді, лише 5% росіян, в більшості своїй чоловіки (8% порівняно з 3% серед жінок): "Тільки якщо журнали"!; "З 1991 року не прочитала жодної книги"!; "Хоча раніше читав".

Оригінал статті: www.superjob.ru
Перекад: SolxajBooks 

Концепт Е-рідера від Microsoft

Підрозділ компанії Microsoft створив концепт електронної книги з двома дисплеями, які з'єднуються за допомогою бездротового зв'язку.



31 лип. 2011 р.

Американська школа відмовилась від книг на користь планшетників iPad

  Хто б і що не говорив, але життя пересічної американської школи теж не мед. Поставши перед необхідністю економії бюджету, адміністрація школи містечка Міннеола (штат Флорида) вирішила... закупити планшетники iPad на загальну суму в 700 тисяч доларів.

  Враховуючи знижки для освітніх закладів цих грошей вистачило на 1750 планшетників, які будуть роздані всім учням. При цьому вони зможуть ними користуватися не лише в школі, але й брати додому для виконання домашніх завдань.
  На такий радикальний крок у школі наважились з двох причин, перша з яких — це економія на підручниках і допоміжному методичному матеріалі. У Штатах вони коштують дуже дорого і, часто, це найбільша стаття витрат школи. iPad у цьому відношенні хоч і вимагає досить великих початкових вкладень, але окупиться вже за декілька років.

  Другу причину сформулювала Кетті Холбіг (Kathy Halbig), співробітник шкільної адміністрації: «Завдяки технологіям сьогодні школярі вчаться не так, як раніше... У своїх роботах вони використовують безліч джерел, а під час процесу навчання тісно співпрацюють зі своїми однокласниками, замість того, щоб тихо сидіти в куточку і читати книгу».

  Отже, нам залишається тільки порадіти за американських школярів, але все ж сподіваємося, що і книжкам знайдеться місце в їх житті. Без них якось... сумно?

Джерело: DeepApple.

30 лип. 2011 р.

Amazon пропонує електронні підручники в оренду

Інтернет-магазин Amazon вводить нову схему розповсюдження електронних книг — на умовах оренди.

Повідомляється, що пропозиція буде дійсною тільки по відношенню до навчальних посібників. Беручи такі книжки напрокат, студенти зможуть заощаджувати до 80% їх вартості.

Учням запропонують вибір з «десятків тисяч» посібників. Строк оренди — від 30 до 365 днів; у будь-який момент книгу можна купити, внісши її повну вартість.

Для перегляду електронних підручників допускається використання не лише рідерів Amazon, але й інших пристроїв зі встановленим Kindle-додатком, зокрема Android-планшетів і персональних комп'ютерів.

В електронних підручниках можна робити нотатки і виділяти текст. І якщо студент поверне посібник, а потім знову візьме його в оренду чи купить, всі зроблені раніше мітки будуть відновлені.

Оригінал статті: www.culture.compulenta.ru
Переклад українською: Solxajbooks

26 лип. 2011 р.

Apple создает двустороннюю электронную книгу

   Apple подала патентную заявку на новую конструкцию электронной книги. По мнению инженеров Apple, современные цифровые ридеры можно сделать гораздо удобнее, оснастив их двумя дисплеями — спереди и сзади.

   Планшетный компьютер iPad вполне может заменить традиционное устройство для чтения электронных книг, однако в случае необходимости — если Apple пожелает выйти на рынок цифровых ридеров — компания намерена быть во всеоружии. Об этом говорят различные технологии, которые время от времени вендор стремится запатентовать. В одной из последних заявок, поданной в январе 2010 г., описано мобильное устройство с двумя «газетными» дисплеями.
   На рынке уже существует несколько моделей цифровых ридеров с двумя дисплеями, расположенными рядом друг с другом. Apple же, девиз которой гласит Think Different («Думай иначе»), предложила разместить их на разных сторонах моноблочного устройства — спереди и сзади. То есть в один момент времени пользователю может быть виден только один из экранов.
В концепте Apple особое внимание уделено медлительности "газетных" дисплеев
   Текст заявки и даже название устройства Motion Controllable Dual Display Portable Media Device («Портативное двухэкранное медиаустройство, управляемое движением») позволяет быстро разгадать идею изобретателей Бенджамина Роттлера (Benjamin Rottler) и Майкла Инграссиа (Michael Ingrassia).

   Суть в том, что устройство должно само «догадываться», что необходимо отобразить на втором дисплее, в зависимости от того, что изображено на первом и каким образом пользователь переворачивает ридер. Например, переворот вокруг горизонтальной оси может вызывать на втором экране оглавление, а вокруг вертикальной — просто открывать следующую страницу в книге или журнале.

   «Одним из недостатков современных устройств для чтения электронных книг является то, что при смене страницы приходится ждать перерисовки изображения,— написано в заявке,— что у некоторых пользователей может вызывать неудобство». Программное обеспечение концепта Apple может предугадывать, какую информацию следует отобразить на обратной стороне, например, по умолчанию это может быть следующая страница.

   Более сложные варианты использования двухэкранного ридера с акселерометром включают сценарий, в котором пользователь указывает на сенсорном экране на незнакомое слово и переворачивает устройство для того, чтобы узнать его перевод. Подобных примеров может быть бесчисленное множество — все зависит от фантазии дизайнеров, которые могут добавить в ПО практически любые функции.

   К слову, в апреле пресса обсуждала другую патентную заявку Apple, в которой компания предложила создавать гибридные дисплеи, сочетающие жидкие кристаллы и технологию электронных чернил e-ink. Такой дисплей, установленный в iPad, нисколько не убавит его функциональность, так как сможет отображать полноценные цветные изображения как и прежде. Но в то же время такой планшет сможет работать неделями без подзарядки в том случае, если в нем будет востребована лишь функция «читалки».

Купуємо електронну книгу

  Колись Радянський Союз, з якого ми на щастя вийшли 20 років тому, називали найбільш читаючою у світі країною.
  Нещодавно з'ясувалось, що цей вираз було просто компліментом, не підкріпленим реальними дослідженнями. Втім, ніхто не сумнівається, що народи СРСР дійсно читали багато.
  З кожним роком технології йдуть вперед, відкриваючи нові можливості для споживачів. Все більшу популярність набирають пристрої для читання електронних книг. Електронна книга — це зручно і економно, враховуючи сьогоднішні ціни на літературу. Цей гаджет упевнено підкорює фанатів читання у всьому світі, обганяючи по темпах продажу навіть новомодні планшети. У період з листопада по травень цього року число власників електронних книг в США підскочило удвічі — з 6 до 12%. Наші експерти прогнозують, що до кінця року український ринок електронних книг складе близько 50 тисяч пристроїв.
  Купивши невеликий за розмірами пристрій, що нагадує звичайну тонку книгу, ви отримуєте декілька тисяч творів, які можна вільно завантажити з мережі і носити з собою, щоб насолоджуватися читанням у будь-яку мить.
  Проте, зайшовши до магазину комп'ютерної електроніки, і подивившись на великі вітрини, де розташовані десятки різних пристроїв, починаєш губитися — а що саме потрібне мені? Давайте розглянемо можливості сучасних електронних книг і спробуємо підібрати, що саме потрібне вам.
    На даний момент усі електронні книги діляться на дві великі категорії — електронні книги на основі кольорового рідкокристалічного екрану і книги на основі E-ink дисплея, так званого екрану з електронним чорнилом.
  За словами менеджера напряму "Фото/відео, портативна техніка" торговельної мережі MOYO Костянтина Вінникова, класичні електронні книги (технологія e-ink, чорно-білий екран без підсвічування) українці використовують переважно для читання. Дешевші мультимедійні електронні книги (TFT ридер: кольоровий ЖК екран) часто використовуються для перегляду зображень і відео. Конкуренцію TFT-ридерам складають недорогі планшети. "Сегмент інтернет-планшетів йде окремою категорією, і його складно порівнювати з електронними книгами, але моделі початкового цінового сегменту вже мають великий попит у книголюбів",— відзначив він.
  У кожної категорії книг, є свої плюси і свої недоліки. У книги на основі кольорового рідкокристалічного дисплея, нижча ціна, є можливість переглядати відео ролики і фільми, також розглядати кольорові фотографії і ілюстрації. Але ці книги мають невеликий час роботи, зазвичай близько шести годин читання і трьох годин перегляду відео і, до того ж, екран блідне на сонці і читати з нього не дуже комфортно. Зате зручно читати в темряві, оскільки екран має підсвічування.
  У книг, які побудовані на дисплеї E-Ink, немає можливості переглядати відео, зображення не кольорове, але дуже чітке і контрастне, завдяки високій роздільній здатності екрану. Можна також переглядати фотографії і ілюстрації в книгах, тільки вони будуть виконані в градаціях сірого. Головне достоїнство такого екрану — текст та ілюстрації на ньому виглядають як надруковані на звичайному папері, в результаті очі не втомлюються і зручно читати при хорошому освітленні. Також, завдяки технології електронного чорнила, книга використовує енергію батареї, тільки під час перегортання сторінки, в результаті однієї зарядки книги може вистачити на місяць використання. Використовувати таку книгу найзручніше за прямим призначенням — читати книги, хоча багато хто з них має вбудовані браузери і навіть MP3 плеєри.
  Вибрати, з яким саме екраном вам потрібна книга, нескладно. Проте, незважаючи на відмінності в екранах, є ще декілька функцій і параметрів, на які слід звернути увагу.
  Передусім — розмір. Невеликий розмір дозволяє носити книгу з собою, навіть в кишені, книги більшого розміру займають більше місця, зате читати з них зручніше.
  У книги з кольоровим дисплеєм слід звернути увагу на такий параметр, як родільна здатність екрану. Чим вона більша, тим більш чітке і приємне зображення ви отримаєте. Роздільна здатність 800 х 480 є оптимальною.
  Сенсорний дисплей — річ суперечлива. На деяких книгах він дозволяє залишати позначки в тексті, або робити замітки. Там де його немає, використовується клавіатура або кнопки. Недолік — поява плям на найголовнішому елементі електронної книги — її екрані. Але і це не критично, якщо просто стежити за чистотою рук.
  Деякі моделі підтримують Wi-Fi або 3G. Це дійсно зручно і полегшує завантаження нових книг або статей з Інтернету.
  Наприклад, в читалці Amazon Kindle кожен користувач отримує спеціальний e-mail, на який може відправляти знайдені в Інтернеті книги. Система автоматично переведе книгу в потрібний формат і відправить на "читалку". Зручно, але відсутність цього параметра не є критичною.
  Це основні відмінності між різними електронними книгами. Підберіть свою книгу виходячи з потреб і можливостей. Остання порада: якщо в комплекті книги не було захисної плівки на екран і чохла — придбайте його.
  За даними торговельних мереж, найпопулярніша модель електронної книги на українському ринку — PocketBook 602 PRO вартістю близько 2000 грн. В ТОП- 5 масових брендів, окрім PocketBook, входять також читалки Sony, Ergo і lBook В них застосовується технологія "електронного чорнила" (e-ink). Ціни на ридеры Sony починаються від 1500 грн. (5-дюймовий PRS-300). Найдешевший Ergo Book можна купити за 1500 грн., найдорожчий — за 2200 грн. Вартість lBook варіюється від 1500 грн. до 2500 грн. При виборі читалки можна знайти різні варіанти. Наприклад, багато українців, купують вищезгадану вже Amazon Kindle прямо на сайті виробника за $139. При цьому чохол для неї і захисну плівку можна купити в будь-якому китайському інтернет-магазині, в 5 разів дешевше, ніж в Україні. Це відноситься і до інших супутніх елементів.
  В старину наші предки говорили: "Книги читати — не в ладусі грати". Якби вони знали, як зміниться книга в XXI столітті!

Сергій Драгунов
Джерело:  InternetUA.
Український переклад: SolxajBooks. 

21 лип. 2011 р.

В цьому році українці придбають 50 тисяч електронних книг

До кінця року український ринок електронних книг складе близько 50 тис. пристроїв. Про це заявив менеджер напряму «Фото/відео, портативна техніка» торговельної мережі MOYO Костянтин Вінников.

За його словами, класичні електронні книги (технологія e-ink, чорно-білий екран без підсвічування) українці використовують переважно для читання. Дешевші мультимедійні електронні книги (TFT рідер: кольоровий ЖК екран) часто використовуються для перегляду зображень і відео. Конкуренцію TFT-рідерам складають недорогі планшети. «Сегмент інтернет-планшетів йде окремою категорією, і його складно порівнювати з електронними книгами, але моделі початкового цінового сегменту вже мають великий попит у книголюбів»,— відзначив він.

За даними мережі магазинів MOYO, продукція українського виробника електронних книг компанії PocketBook займає близько 45% вітчизняного ринку. У мережі також відмітили, що продукція PocketBook займає 5 % світового ринку читалок.

За даними торговельних мереж, найпопулярніша модель електронної книги на українському ринку — PocketBook 602 PRO вартістю біля 2000 грн. «Хоча, в порівнянні з іншими, вона досить дорога»,— відзначив керівник напряму цифрової техніки в компанії «Ельдорадо» Олег Лисенко.

У ТОП-5 масових брендів, окрім PocketBook, входять також читалки Sony, Ergo і lBook. В них застосовується безпечна для очей технологія «електронного чорнила» (e-ink). Ціни на рідери Sony починаються від 1500 грн. (5-дюймовий PRS — 300). Найдешевший Ergo Book можна купити за 1500 грн., найдорожчий — за 2200 грн. Вартість lBook варіюється від 1500 грн. до 2500 грн.

Оригінал статті: delo.ua
Переклад українською: SolxajBooks

13 лип. 2011 р.

Харьков: Архитектура, памятники, новостройки

Рік: 1987 / 2011
Формат: pdf
Мова: русский
Сторінок: 131


Завантажити pdf











Анотація: Путеводитель знакомит с историей и перспективами застройки Харькова. Читателям предлагается девять маршрутов по архитектурным достопримечательностям, памятникам и новостройкам города.
Издание рассчитано на широкий круг читателей, интересующихся архитектурой, а также на многочисленных гостей города и туристов. Книга может быть полезна студентам вузов, учащимся техникумов и профессионально-технических училищ соответствующего профиля.

Особливості:
  • Електронна версія видання 1987 року.
  • Інтерактивна навігація за розділами.

12 лип. 2011 р.

Російськую електронну бібліотеку світової класики створять до кінця року

МОСКВА, 12 липня — РІА Новини, Світлана Вовк. Російська державна бібліотека (РДБ) і Санкт-петербурзька російська національна бібліотека до кінця цього року закінчать формування електронної бібліотеки класики, незважаючи на усі складнощі на шляху оцифрування, розповів у вівторок в інтерв'ю РІА Новини генеральний директор РДБ Олександр Звислий.

Оцифрування книг і архівів РДБ є одним з першочергових завдань найбільшого книжкового ресурсу країни. В першу чергу це продиктовано необхідністю збереження спадщини, а також більш спрощеного доступу до книг. У 2009 році в Інтернеті був запущений проект Світової цифрової бібліотеки, до якого приєдналася і Російська національна бібліотека. Оцифруванням книг займаються найбільші бібліотеки у світі, у тому числі і бібліотека Конгресу і Британська національна бібліотека, в Росії цей процес гальмується в першу чергу законодавчою проблемою з охорони авторських прав.

Зло в законі

Як відмітив Звислий, процес оцифрування книг класиків світової літератури сильно гальмує четверта стаття Цивільного кодексу РФ, в якій сказано, що бібліотеки мають право оцифровувати без дозволу правовласників тільки твори авторів, що померли 70 років тому. Це стосується і перекладної літератури.
 "Тому, наприклад, Шекспіра в перекладі Пастернака ми не можемо оцифрувати. Можна взяти старіший переклад, але там будуть "яті",— пояснив співрозмовник агентства.
Він додав, що сучасне законодавство залишає тільки одну можливість розв'язати цю проблему — якщо організація хоче оцифрувати твір, на який ще діє авторське права, то у неї має бути письмовий договір з правовласником. Але, як відмітив Звислий, тут також не усе просто: правовласник не завжди автор, якого ще потрібно знайти. До того ж, з ним у підсумку необхідно укласти договір і заплатити авторський гонорар, сума якого не фіксована.

"А тепер уявіть — в Росії щорічно видається 120 тисяч найменувань літератури. І де в нас такий геній, що зможе знайти хоча б половину авторів цих творів і впродовж року укласти 50–60 тисяч договорів. Виходить, що можливістю, яку надає сучасне законодавство для оцифрування книг, бібліотеки практично не можуть скористатися",— пояснив директор РДБ.
На його думку, розв'язати цю проблему можна двома альтернативними шляхами. Перший шлях — зміна законодавства так, щоб в приміщеннях бібліотек, без можливості створити копію і безкоштовно читач міг в електронному вигляді вивчити усе, що видається в Росії.
"Припустимо, дві найбільші національні бібліотеки отримають право перевести сучасні видання в цифру, не запитуючи дозволу автора, просто щоб зберегти їх і дати можливість людям читати. Але проти цього виступають видавці, які говорять, — як тільки з'явиться хоч одна електронна копія, ви її не втримаєте, і знову все буде безкоштовно в Інтернеті, і ми втратимо наклади", — пояснив Звислий.
Альтернатива без перспективи

Є і інший варіант створення електронного архіву — коли самі видавці починають продавати електронні копії творів, укладаючи спеціальні договори з авторами і обговорюючи з ними суму авторських відрахувань від продажів.
"Цей процес зараз почався, але якщо подивитися на ринок видавничої продукції, то виходить, що об'єм надходження грошей у видавництва від торгівлі електронними книгами усього два-три відсотка від загальної суми. Тому видавництва поки не бачать в торгівлі електронними копіями серйозного джерела прибутків", — упевнений співрозмовник агентства.
Як продовжив Звислий, у видавництв і бібліотек різні пріоритети в оцифруванні книг. Як приклад, він навів список ста найбільш жаданих книг в бібліотеці, з якого тільки дві можна знайти в Інтернеті.
"Все-таки йдеться про наукову і освітню літературу, яку в Інтернеті знайти майже неможливо, — ні в піратському, ні в легальному виді. Не знаю, скільки треба чекати, щоб в електронному вигляді були відсотків 70–80 книг з нашого топ-100", — відзначив Звислий.
"Как мало Пушкина осталось"

Міністр культури РФ Олександр Авдєєв, виступаючи в Держдумі весною цього року, заявив, що років за десять, коли стануть непридатними видання класики, випущені ще за радянських часів, можна чекати серйозної кризи в бібліотечній області.

Як вважає Олександр Звислий, криза вже настала. Він пояснив, що на сьогоднішній момент в Росії близько 40 тисяч публічних бібліотек, включаючи провінційні міські і сільські. На їх полицях стоять ще радянські видання класиків, коли їх друкували мільйонними накладами, і вони потрапляли практично в усі бібліотеки. Ці наклади класиків зникли разом з Радянським Союзом у зв'язку з комерціалізацією видавництв. На сьогодні в середньому наклад детективів і фантастики — 50–60 тисяч екземплярів, освітня, наукова і науково-популярна література виходить накладом не більше тисячі, а перевидання класики — не більше трьох-п’яти тисяч, враховуючи комерційний зиск.
"Звичайно граничний наклад перевиданого Пушкіна, наприклад, не може потрапити в 40 тисяч бібліотек, тому в широкій мережі публічних бібліотек на полицях стоять залишки старих накладів — скажімо, перший, шостий і дванадцятий том Пушкіна. Усе інше непридатне до читання. А все до чого дотягуються руки бібліотекаря, коли він виїжджає в районну книгарню — це детективи, фантастика, жіночі романи. Ось реалії сьогоднішнього дня", — пояснив Звислий.
На його думку, не за горами ситуація, коли в широкій мережі загальнодоступних бібліотек збережеться випадковий набір літератури, і читач просто не знайде там книги класиків.
"Діти в багатьох російських містах і селах не зможуть, наприклад, прочитати "Війну і мир", яка у них за шкільною програмою, і будуть вимушені отримувати уявлення про великий роман за розрізненими шматочками в антологіях", — передбачив кризову ситуацію Звислий.
На його думку, єдиний шлях виходу з кризи — переводити твори в цифрову копію і забезпечити бібліотеки доступом в Інтернет і комп'ютерами.
"Зараз приблизно 18% бібліотек підключені до Інтернету, але в бюджеті на 2012–13 роки закладені гроші на підключення усіх загальнодоступних бібліотек до Інтернету і придбання двох-трьох комп'ютерів — для невеликої селищної бібліотеки це нормально", — зробив висновок співрозмовник агентства.

Оригінал статті:  www.ria.ru
Переклад українською: SolxajBooks

5 лип. 2011 р.

Олександр Покришкін "Небо війни"

Рік: 1988 / 2011
Формат: pdf, epub
Мова: українська
Сторінок: 370


Завантажити pdf/epub










Анотація: Книга тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Олександра Івановича Покришкіна — правдива розповідь про героїзм радянських льотчиків у роки Великої Вітчизняної війни. В мемуарному творі відображено багато епізодів напружених повітряних битв безстрашних соколів з фашистськими асами в радянському небі, над територією Польщі, Німеччини і Чехословаччини. Від бойових польотів у перший день війни до останніх боїв з ворогом над його лігвом — такий славний шлях наших мужніх льотчиків відтворює ця книга.

Особливості:
  • Електронна версія видання 1988 року.
  • Інтерактивна навігація за розділами.
  • Архівні фотографії.
Радимо переглянути:

30 черв. 2011 р.

Дьяченко Н.Т. "Улицы и площади Харькова"

Рік: 1977 / 2011
Формат: pdf, epub
Мова: русский
Сторінок: 167


Завантажити pdf/epub











Анотація: Книга об истории харьковских улиц и площадей, о выдающихся деятелях и исторических событиях, в честь которых они названы, о прошлом и настоящем города.
Рассчитана на широкий круг читателей. 

Особливості:
  • Електронний версія видання 1977 року.
  • Інтерактивна навігація за розділами.
  • Заголовки з зазначенням вулиць і площ, є гіперпосиланнями, які ведуть на сервіс Яндекс.Карти.